Home
Reklamní textil Pracovní oděvy Vlajky a bannery Reklamní předměty Tiskoviny

  Digitální tisk na trika a reklamní textil

AKTUÁLNĚ

STVcenter s.r.o. Potisk triček a reklamních předmětů
 

přímý tisk na textil - direct printPřímý digitální tisk - vhodný pro malonákladový potisk triček

Tento způsob tisku je nejmladším z uvedených. Jedná se o digitální potisk textilních výrobků přímo ve speciálních tiskárnách.  Ideální pro potisk triček v malonákladu nebo s vlastním motivem. Výhodou některých tiskáren je tisk bílé barvy, nejste prakticky limitováni náročností a barevností motivu ani volbou barvy textilu určeného k potisku. Tisk je vhodný na materiály ze 100% bavlny což je většina reklamních triček, různé příměsi materiálu jsou možné u barevného textilu až do poměru 80% bavlny 20% ostatní. Je jedním z nejčastějších technologií pro tisk reklamního textilu v menších množstvích.

Potisk touto technologií můžete využít na vaše zakázky u nás.

 

sítotisk na textil

Sítotisk - potisk triček

Využívá se převážně pro tisk větších rozměrůa množství. Zjednodušeně řečeno se protlačuje barva průchodnými místy na šabloně. Používá se jak na textil tak na ostatní materiály. Nejběžněji tisknuté předměty jsou polokošile, trička, bundy, sportovní textil, tašky, deštníky, ale i PE tašky, samolepky atd... Tímto způsobem lze také připravit níže zmíněný transferový potisk, díky sloučení určitých technologií. Před tiskem je nutná výroba tiskové šablony - síta (pro každou barvu zvlášť). Soutisk několika barev je možný. Jedná se o nejčastější způsob potisku reklamního textilu a samozřejmě potisk triček.

Potisk touto technologií můžete využít na vaše zakázky u nás.

 

transfer tisk na textil

Transfer tisk - potisk triček

Tato technologie obsahuje několik typů potisků. Jedním z nich je požadovaný motiv vyříznut na plotru ze speciální jednobarevné fólie. Dalším typem je nátisk sítotiskem na speciální folií a v obou případech se na daný předmět se pod tlakem zažehlí. Výhodou je lepší vzhled potisku, ale je třeba pečlivě zvážit materiál, na který se má motiv lisem pod velkou teplotou zažehlit. Před tiskem je nutná výroba vektorové předlohy motivu, který se bude zažehlovat. Výhodou je příprava motivů do zásoby, čerpání tisku až v případě potřeby výroby reklamního textilu a samozřejmě potisk triček což je operativnější výroba v případě okamžité potřeby.

Potisk touto technologií můžete využít na Vaše zakázky u nás v STVcenter.

 

sublimační tisk na textilSublimační tisk - potisk triček

Je využíván pro tisk na bílé a světlé polyesterové materiály, jelikož tato technologie neumožňuje tisk bílé barvy. Motiv se vytiskne sublimačním inkoustem na přenosový papír nebo přímo na daný předmět, poté je teplotou a tlakem zafixován do struktury předmětu. Nejčastěji se využívá pro potisk vlajek dresů, a ostatních materiálů jež obsahuj polyester nebo jeho nános jako například keramika atd... Touto digitální technologií je možné tisknout i fotografie, vyplácí se tedy již od malých sérií díky snadné a rychlé přípravě. Tímto způsobem je možné potisknout textil ve střiží, tedy před jeho sešitím a docílit tak reklamního textilu s vlastním designěm ať už právě k reklamním účelům nebo výrobě teamového textilu. Nejčastěji používanými materiály jsou Softshell, CoolMax, Microfáze adalší typy speciálních funkčních materiálů například s příměsí stříbra s antibakteriálními vlastnostmi. 

Potisk touto technologií můžete využít na vaše zakázky u nás v STVcenter.

 

UPOZORNĚNÍ: U přímého digitálního tisku, transfer tisku, foliotisku a sublimačního tisku je vždy patrný otlak vzniklý "zažehlením" v termotransferovém lisu. Tento je u bavlněných materiálů vratný, díky snížené tvarové paměti bavlny. Zmizí po čase, případně po vyprání.

U polyesterových materiálů je tentno otlak doprovázen i jistým odleskem, jedná se o reakci materiálu na tlak, teplotu a čas nutnou k přenosu či fixaci motivu. Dle typu a barvy materiálu je více či méně patrný, tato změna bývá ve většině případů nevratná. Berte prosím v úvahu při zadávání zakázek s využitím těchto materiálú a technologií.

 

Tampónový tisk - reklamní předměty

tampónový tisk

Je jedním z nejběžnějších způsobů potisku na menší předměty vyrobené z téměř všech materiálů. Tato technologie je vhodná od nízkého počtu kusů. Nejběžněji tisknuté reklamní předměty jsou psací potřeby, zapalovače, hrnky, elektronika, obaly, sklo keramika. Před tiskem je nutná výroba tiskového klišé (pro každou barvu zvlášť).

Potisk touto technologií můžete využít na vaše zakázky u nás v STVcenter.

 

 

Textil vhodný pro reklamní aplikaci výše uvedenými technologiemi potisku si můžete vybrat přímo z katalogů reklamního textilu.